Home > Artykuł, Batsu Game, Entuzjastyczni Nauczyciele > Objaśnienia do tłumaczeń Entuzjastycznych Nauczycieli PART1-4

Objaśnienia do tłumaczeń Entuzjastycznych Nauczycieli PART1-4

kwiecień 2nd, 2013 Idź do komentarzy

Szersze objaśnienia pierwszych 4 przetłumaczonych części Entuzjastycznych Nauczycieli.
Mam nadzieję, że to pozwoli Wam się lepiej odnaleźć w tegorocznym Batsu Game.

.

PART 1


SCHOOL WARS:
“School Wars” to serial/drama oparty na faktach autentycznych z 1984 roku, osadzony w połowie lat siedemdziesiątych, o japońskim nauczycielu będącym kiedyś międzynarodowym graczem rugby, który zwraca się do upadającego liceum w Kioto, zwracając szczególną uwagę na szkolną drużynę rugby, która obejmowała najbardziej uciążliwych uczniów wśród jej członków.

.

HAKA CHANT:
Haka Chant to narodowy okrzyk wojenny z Nowej Zelandii, który dzięki drużynie rugby został rozpowszechniony przez wykonywanie go przed każdym meczem.

.

KINPACHI SENSEI:
Sposób w jaki “entuzjastyczni nauczyciele” są ubrani nie jest przypadkowy. Naśladują wygląd “Kinpachi sensei”, głównego bohatera serialu opowiadającego o Kinpachi Sakamoto (granego przez Takeda Tetsuya), nauczyciela, który zmaga się z takimi problemami jak przestępczość, homoseksualizm, zaburzenia tożsamości płciowej, urojona ciąża, zastraszanie itp wśród uczniów, używając do tego swojej charyzmy, szczerości, poczucia humoru i dowcipu. Serial zaczęto emitować w roku 1979 i w ciągu 32 lat powstało 8 sezonów. Serial zakończył się w 2011 roku. Co ciekawe, Kinpachi sensei, a raczej jego imitacje, pojawiły się w Batsu Game już w roku 2007, kiedy to uczestnicy musieli spędzić 24h w szpitalu.

kinpachiu

.

SEKINE TSUTOMU – Osugi & Piko

ou

Sekine Tsutomu jest bardzo znanym komikiem oraz aktorem i w tym fragmencie wcielał się w postać Osugi, sławnego krytyka filmowego. Osugi często pojawia się w różnych programach wraz ze swoim bratem bliźniakiem Piko, zazwyczaj są bardzo złośliwi i ostrzy. Oboje otwarcie przyznają się do bycia gejami i podczas gdy Osugi bardziej interesuje się filmami, Piko jest krytykiem mody. Chcąc ich odróżnić od siebie, warto wiedzieć, że Piko nosi pomarańczowe okulary przeciwsłoneczne.

Przy okazji, tak jak zostało to powiedziane w filmiku, była menedżerka Sekine, aktualnie spotyka się z Endo.

osugi2

.

COWCOW
Jest to duet komediowy, w którym rolę tsukkomi gra Yamada, a rolę boke Tada. Ich najbardziej znanym skeczem jest “Atarimae Taisou” (znaczy to tyle co “Oczywista Gimnastyka”), podczas którego mówią mnóstwo oczywistych i powszechnych rzeczy, i w tym tkwi cały humor. W poniższym filmiku zaczynają od słów: “posuń prawą nogę do przodu, potem lewą nogę też do przodu… i możesz iść” oraz “jeśli zegniesz kolana… usiądziesz. W Batsu Game komicy przerabiają swoją wersję na “Oczywisty Endo”.

.

PART 2


HIROSHI – MANDA HISAKO:

Japońska aktorka. Reprezentowała Japonię w konkursie Miss Universe (bądź jak kto woli po polsku Miss Uniwersum) w 1978 w Acapulco (Meksyk), ale nie doszła do półfinału. Ostatnio pojawiła się w zeszłym roku w dwóch odcinkach serialu Rich Man Poor Woman.W tegorocznej grze naśladuje komika Hiroshi, który jest znany ze swoich ponurach stand-up’ów. Jego skecze opierają się zawsze na tej samej zasadzie – proste wprowadzenie, podczas którego następuje wspomnienie minionych i obecnych epizodów z jego życia, po czym powtarza: “I am Hiroshi (Hiroshi desu)”, gdy w tle gra “Che vuole questa musica stasera” włoskiego piosenkarza Peppino Gagliardi. Hisako po prostu zamienia imiona i mówi “Hisako desu” zamiast “Hiroshi desu”.

Niektóre z jego kwestii:
Jestem Hiroshi. Zostałem wciągnięty w środek walki między dwoma kobietami.
Jestem Hiroshi. Nie rozumiem różnicy między cafe au lait i cafe latte.

.

TAKENAKA NAOTO:
Takenaka jest aktorem, komikiem, piosenkarzem oraz reżyserem. Potrafi także naśladować innych. Występował w takich filmach jak: Kurosagi, Mutant Girls Squad czy Good Luck!. Jego postacie często bywają dość dziwne i ekstrawaganckie, ale zawsze zabawne.

.

KOSHINO JUNKO:
W pewnym momencie Matsumoto mówi Hamadzie, że ten wygląda jak Koshino Junko w swojej peruce. Jak się okazuje, Koshino jest japońską projektantką. Patrząc na jej zdjęcie, sami oceńcie czy Matsumoto miał chociaż trochę racji.

koshino

.

PART3


W tej części nie trzeba nic tłumaczyć.

.

PART 4


SENRYUU:
Senryuu to rodzaj krótkiej, japońskiej poezji podobnej w budowie do haiku. Tematyka senryuu zahacza o ludzkie słabości, gdy haiku odnosi się do natury. Senryuu są często cyniczne, przedstawiają czarny humor, a poezja haiku jest bardziej poważna.

.

ZNANI LUDZIE NA ZEBRANIU NAUCZYCIELI:

Prezes – Suzuki Sawa – Wiceprezes – Hakata Daikichi

Suzuki Sawa jest popularną aktorką, a Hakata Daikichi komikiem. W sumie nie ma nic ciekawego do powiedzenia o tej dwójce.

jiroPanzetta Girolamo

Girolamo jest włochem, człowiekiem utalentowanym pod wieloma względami. Zajmuje się wszystkim, od dramatów po programy kulinarne. Jest kobieciarzem i ubiera się bardzo stylowo.

.
wrChousuu Riki

Japoński zapaśnik koreańskiego pochodzenia. Uważany za jednego z najbardziej wpływowych zapaśników w Japonii w latach 1980 i 1990, znany z tego, że jako pierwszy wrestler spopularyzował Sasatori-gatame, chwyt wykorzystywany w wrestlingu, znany jako “Sharpshooter” bądź “Scorpion Hold”.

tenryuTenryuu Genichiro

Także japoński, profesjonalny zapaśnik. Mając 13 lat, zaczął uprawiać sumo i zajmował się tym przez 13 lat, po czym przerzucił się na amerykański wrestling.

.

oshOshima Miyuki

Jest komikiem z trio Morisanchuu. Uwielbia oglądać koreańskie dramaty i lubuje się w koreańskich idolach. Jest zabawna i miła, jednak Hamada lubi ją bić i obmacywać.

.
sieKohinata Shie

Z nagrania wiemy, że jest żoną Tanaki. Jest także aktorką i piosenkarką. Aktualnie głównie zajmuje się dubbingiem. Oto jedna z jej piosenek:

.

.

MATSUKO DELUXE:

Matsuko jest gejem, japońskim felietonistą, eseistą, znany też ze swego transwestytyzmu. Obecnie prowadzi i gości w wielu programach, i jest bardzo popularny. Ci, którzy oglądają Batsu Game zapewne znają go z poprzednich odcinków.

 

Many thanks to Marga. for original explanation, we appreciate it.

tee

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress