Batsu Game

kwiecień 8th, 2019 Zostaw komentarz Idź do komentarzy

Założeniem każdej Gry Kary jest wyłonienie uczestników obsady poprzez wstępną próbę, komu nie uda się jej sprostać zostanie obiektem kompromitacji, absurdu i generalnie niedorzecznych sytuacji przez długi czas (do 24 godzin, czasami dłużej), lecz każdy z nich musi powstrzymywać się od śmiechu. Gdy ktokolwiek się zaśmieje i zostanie zauważony przez Obserwatora, spiker gry zadeklaruje, że ta osoba “odpadła” (out, アウト lub a-u-to po japońsku ); następnie natychmiast wkracza wyznaczona liczba ludzi wymierzających kary dla łamiących reguły. Do dzisiaj, karę wykonuje się pojedynczym uderzeniem w pośladki (lub w okolicach) bronią nie zmienianą podczas.

Każda z tych gier jest emitowana w Sylwestra jako odcinek specjalny, trwający niekiedy kilka godzin.

.


.

Historia Batsu Game (1990-2003)

.

Rok/Link

Opis

Ukarani

Galeria

Przerwa w emisji

W drugiej Ostatecznej rozgrywce Hamada i Matsumoto obstawiali, kto wygra w konkursie śpiewu Kouhaku. Matsumoto przegrał i musiał udawać tło dla porannych wiadomości transmitowanych na żywo w telewizji 19 stycznia 1992.

Matsumoto
Yamasaki w opuszczonej szkole. Koncert pianistyczny

Gra Kary z 5 grudnia, 1999 roku. Yamachan ma spędzić pół nocy w opuszczonej szkole. Jego zadaniem będzie co godzinę przejście na czwarte piętro i odegranie na pianinie z góry ustalonego utworu. Jak słychać, przez wielu ulubiony komik z Gaki no Tsukai jest uzdolniony muzycznie.

Yamasaki
Berek

Karna Gra, w której bierze udział czterech z pięciu członków Gaki no Tsukai. Muszą przetrwać zamknięci w sali gimnastycznej przez dobę “grając” w berka z zamaskowanymi mężczyznami. Jeśli zostaną złapani – otrzymują karę.

Hamada
Tanaka
Endo
Yamasaki
Dom strachu
(Tłumaczenie: blog japonscyreporterzy)

Gra Kary wymierzona w Matsumoto, który przegrał w zawodach pływackich (zawody wyemitowane 11 stycznia, 2001) przeciw pozostałej czwórce. Batsu Game zostało zaaranżowane w “nawiedzonym ryokan”, gdzie Matsumoto miał spędzić noc. Przyjdzie mu znosić między innymi zjawy, pozornie pustą zbroję samuraja, która ożywa, czy losowe stukanie w ściany. Pozostała czwórka będzie obecna aby wspomóc go w kontrolowaniu strachu, ale koniec końców też go wystraszą.

Matsumoto
Pie Hel, Ciasteczkowe Piekło

Matsumoto został ukarany za przegrany zakład z Hamadą w 2002 roku podczas japońskich mistrzostw w baseball. Hamada postawił na Yomiuri Giant, a Matsumoto na Seibu Lions. Giant wygrał. Karą dla Matsumoto było spędzić dzień w domu. Hamada, Endo, Tanaka i Yamasaki, obrzucali go plackami, podczas gdy Matsumoto musiał ignorować wszystko co się wokół dzieje i słuchać instrukcji narratora z głośnika.

Matsumoto
Gorące Źródła

Pierwsza gra batsu tego typu, przygotowana jako kara dla Matsumoto, Yamasakiego, Endo i Tanaki, za przegranie z Hamadą meczu gry w kręgle (4 przeciw 1). Śmianie się podczas gry było karane strzałką wycelowaną w tyłek z dmuchawki. Ta Gra Kary była wykonana w nieco „prymitywny” sposób: obserwatorzy byli bardziej pobłażliwi w przestrzeganiu zasad i dźwięk auto ryczał w głośnikach jakby były umieszczone w środku fabryki.

Matsumoto
Tanaka
Endo
Yamasaki
Hamada we Władywostoku

5 października Hamada ponownie przegrał z Matsmuto w “kto wygra japońską serię baseballu 2003”. Hamada jest zmuszony udać się do Władywostoku, aby otrzymać liścia od tamtejszego przywódcy gangu. Podczas gry, wszystko odbywa się w odwrotnej kolejności, pokoje są do góry nogami, Hamada robi sobie zdjęcia ze statuami od tyłu, itd.

Hamada
Yugawara

W rosyjskiej ruletce (o tematyce sushi), Yamasaki, Tanaka i Hamada przegrali i zostali ukarani drugą grą batsu o tematyce SPA. Materiał nakręcono w Yugawarze, w prefekturze Kanagawa. Narzędziem kary był pejcz. Matsumoto i Endo dołączyli w połowie gry jako “Szaleni Bracia”. W tym batsu Endo występuje jako luchador (wrestler) Dynamite Shikoku (jego alter ego).

Hamada
Tanaka
Yamasaki
Szkoła
(Tłumaczenie: blog japonscyreporterzy)

Matsumoto, Yamasaki, Endo i Tanaka są ukarani za przegranie w rosyjskiej ruletce, w której tematem były “elektryczne wstrząsy”. Tym razem wysłano ich do “szkoły” na jeden dzień. Bronią do ukarania jest Shinai i Hamada uczestniczący jako KAT, który często dostarczał graczom silnego kopa. Okazało się, że ta gra odbywała się podczas urodzin Matsumoto.

Matsumoto
Tanaka
Endo
Yamasaki
Policja
(Tłumaczenie: blog japonscyreporterzy)

Przegrani gracze to Yamasaki, Hamada i Endo którzy przegrali w rosyjskiej ruletce. Gracz miał przeciąć sznurek z podwieszoną metalową wanną. Jeśli wanna nie spadła, gracz grał dalej. Tanaka i Matsumoto unikneli batsu, a następnie pojawili sę w grze, odwiedzając ukaraną trójkę. Jeden z katów był wyjątkowo surowy za nieprzestrzeganie zasad. Ta Gra Kary była premierą jako trzy godzinny odcinek specjalny.

Hamada
Endo
Yamasaki
Szpital

Tym razem, pięcioro uczestników Gaki no Tsukai było zmuszonych ubrać się w stroje pielęgniarek. Yamasaki, który dopiero co wyszedł ze szpitala po leczeniu zapalenia jelit, miał dozwolone przerwy podczas gry. Sonny Chiba był najsławniejszym pośród gości biorących udział w grze. (Na marginesie: osobą która dostała najwięcej kar był Matsumoto, ich liczba wynosiła 258).

Matsumoto
Hamada
Tanaka
Endo
Yamasaki
Reporterzy
(Tłumaczenie: blog japonscyreporterzy)

To już drugi raz jak cała piątka wzięła udział w corocznej Grze Kary. W tym roku tematem była Agencja Gazety. Członkowie musieli udawać się na liczne konferencje prasowe. Żona Endo pojawiła się gościnnie na konferencji, której głównym tematem był jej nowy mąż. Zgodnie z zasadami gry, uczestnicy byli karani wielkimi, lateksowymi ołówkami.

Matsumoto
Hamada
Tanaka
Endo
Yamasaki
Eksperyment Batsu Game

Ekipa wraz z duetem License szuka nowych patentów na kary.

Matsumoto
Hamada
Tanaka
Endo
Yamasaki
License
Hotelarze
(Tłumaczenie: blog japonscyreporterzy)

Po raz trzeci z rzędu, Yamasaki, Downtown, i Cocorico biorą udział w corocznej Grze Kary. Zabawa miała miejsce w hotelu, a program wyświetlany był w Sylwestra o 18:30 i trwał do 00:30 w Nowym Roku. W wielu scenach pojawiali się goście: Masahiro Chono, Natsumi Ogawa (żona Hamady), była żona Endo – Chiaki, Jyunji Endo (młodszy brat Endo) …

Matsumoto
Hamada
Tanaka
Endo
Yamasaki
Agenci
(Tłumaczenie: blog japonscyreporterzy)

Członkowie Gaki No Tsukai wzięli udział w czwartej corocznej grze kary nakręconej w prefekturze Ibaraki. Tematem tego Batsu była szkoła szpiegowska. Ponad 100 osobowości było zaangażowanych w kręcenie, w tym Itao Itsuji, Matsuko Deluxe, Masahiro Chono, Bibari Maeda, Claudia Umemiya i Tetsuo Umemiya. Członkowie ekipy przejdą 24 godzinne szkolenie na profesjonalnych szpiegów.

Matsumoto
Hamada
Tanaka
Endo
Yamasaki
Lotnisko (Stewardessy)
(Tłumaczenie: blog japonscyreporterzy)

Gaki no Tsukai wzięło udział w 5 Grze Kary. Filmowanie miało miejsce na lotnisku Ibaraki, w listopadzie 2011. Tutaj Hamadę, Matsumoto, Yamasakiego, Endo i Tanakę nauczono jak zostać stewardessą. Przedstawienie rozpoczęło się w sylwestra 31 grudnia 2011. W tym roku miał miejsce rekord otrzymania kar dla Matsumoto, aż 302! Shin Onii w tym roku odgrywał główną rolę (wraz z Chiaki).

Matsumoto
Hamada
Tanaka
Endo
Yamasaki
Entuzjastyczni Nauczyciele (+ nieemitowane materiały cz. 1, 2, 3)

Obsada jest ubrana jako nauczyciele i muszą się podjąć twardym szkoleniom w akademii nauczycielskiej, zanim będą mogli wejść do prawdziwej szkoły. Duża część batsu odbywa się w epoce Edo, do której cofnęli się w czasie. Zaskoczeniem było pojawienie się żony Tanaki. Endo w końcu został przedstawiony przed sądem za swoje dotychczasowe erotyczne poczynania z pracownicami.

Matsumoto
Hamada
Tanaka
Endo
Yamasaki
Oddział Obrońców Ziemi

W noworocznym programie telewizyjnym NTV tematem Batsu Game był “Oddział Obrońców Ziemi”. Emisja na żywo rozpoczęła się 31 grudnia o 10:30 czasu polskiego i trwała 6 i pół godziny! Tsukitei oznajmił, że było najtrudniej od czasu pierwszego odcinka.

Matsumoto
Hamada
Tanaka
Endo
Yamasaki
Więźniowie

(~_~`)

Matsumoto
Hamada
Tanaka
Endo
Yamasaki
…. Detektywi

(~_~`)

Matsumoto
Hamada
Tanaka
Endo
Yamasaki
Amerykańska Policja

(~_~`)

Matsumoto
Hamada
Tanaka
Endo
Yamasaki
tee

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress